Eğitmenler

Sarphan Uzunoğlu

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya master öğrencisi, bölüm asistanı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde vekil danışmanlığı görevine 2011 Eylül’den bu yana devam ediyor. Jiyan.org, Haberfabrikasi.org, Asagidan.org gibi sitelerin kurucu ekiplerinde yer aldı, şu anda Palaspandiras.net adresinde hizmet veren Palaspandıras Dijital yayınevinde çevirmen ve editör olarak çalışıyor. Mesele Dergisi, Evrensel, Taraf, Kaos GL, Radikal, Akşam gibi yayınlarda yazıları yayınlandı.

Şu anda master tezini anonimlik, dijital aktivizm ve devlet politikaları üstüne yazmaktadır.

Halil Türkden

Kadir Has Üniversitesi İletişim Bilimleri master öğrencisi ve Radyo-Televizyon ve Sinema bölümü asistanı. Jiyan.org, Haberfabrikasi.org ve Asagidan.org gibi sitelerde yazılar yazdı. Akşam, Agos, Birgün, Cumhuriyet ve Radikal gazetelerinin kitap eklerinde halen yazılar yazmaktadır. 2008-2012 yılları arasında radyo programları hazırlayıp sunmuştur. Siyasal iletişim, yeni muhafazakârlık, çokkültürlülük, televizyon alanında çalışmalarda bulunmuştur. 2011 yılında Tunus ve Mısır ölçeğinde yürütülen bir sosyal medya araştırmasında yer almıştır ve bu projeyi çeşitli iletişim sempozyumlarında sunma fırsatı bulmuştur.

Şu anda İletişim Bilimleri programında çokkültürlülük ve televizyon dizileri üzerine bir tez çalışması yürütmektedir.

Ahmet A. Sabancı

Yazar, blogger. MSGSÜ Felsefe bölümünde okumakta ve internet kültürü, teknoloji, yeni estetik konularında çalışmaktadır. Alternatif Bilişim Derneği’nin aktif üyelerindendir. Underground Poetix, Futuristika, Fareler Oyunda, Jiyan.org ve benzeri yayınlarda yazdı ve yazmaya devam ediyor.


leftbackfromsol 362Memed Cemil Şimşek

Taktik medyacı, tarihçi. Madrid’de Puerta del Sol meydanı işgalinde görsel-işitsel ve iletişim komitelerinde, Atina’da Syntagma meydanı işgalinde multimedya merkezinde çalıştı; Boğaziçi starbucks işgalinden Odtü kötülerin direnişine pek çok canlı yayın, Fukushima nükleer santral blokajından Chicago nato karşıtı eylemlerine pek çok canlı montaj yaptı. Occupy Wall Street’te kurulan Globalrevolution.tv’de editörlük yapıyor. Yeni medya teknolojilerini yayarak doğrudan demokratik pratiğin derinleşmesi ve aşağıdan tarih yazımının yetkinleşmesi için uğraşıyor.

 

Ezgi Köksal

Yeditepe Üniversitesi uzatmalı son sınıf öğrencisi.

  

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s